2017 m.  balandžio 1 d. (šeštadienį)  nuo 10 iki 17 val. kviečiame visus, norinčius prisijungti prie gražios ir viltį puoselėjančios idėjos, pasidalinti gerumu – tapti kraujo donorais Alytaus miesto teatre. Donorų laukia įvairios staigmenos.

Sakoma, kad savanorišką veiklą sieja bendruomenės narių susibūrimas kokiam nors tikslui, pavyzdžiui, siekis paremti tuos, kuriems tikrai reikia pagalbos, kuriems mes esame galbūt paskutinė viltis.

Ta proga Vilniaus universiteto ligoninės (VUL) Santariškių klinikų Kraujo centras siekia suteikti visuomenei kuo daugiau informacijos apie kraujo donorystę. Norėdami padėti sergantiems kraujo vėžiu ar ligoniams operacijų metu, po kaulų čiulpų transplantacijų, mažiesiems pacientams iš Vaikų ligoninės, kviečiame į savanorišką donorystę.

Kraujo davimo procedūra yra visiškai saugi, greita ir nesudėtinga – jus aptarnaus ir konsultuos patyrę specialistai (1 asm. registracija, patikrinimas ir procedūra užtruktų vos apie 30 min). Svarbiausia prieš tai būti pavalgius, išgėrus daugiau skysčių ir su gera nuotaika!

Atmintinė donorams:

Pasiruošimas donorystei:

  • Gerai išsimiegokite.
  • Nepamirškite turėti asmens tapatybę įrodantį dokumentą (tinka ir vairuotojo pažymėjimas).
  • Sočiau pavalgykite.
  • Išgerkite daugiau skysčių, kad papildytumėte kraujo tūrį, kurio neteksite (venkite arbatos, kavos ar kitų kofeino turinčių gėrimų).
  • Valgykite daug geležies turinčio maisto – raudonos mėsos, žuvies, vištienos, kepenų, pupelių, razinų, riešutų, žalialapių augalų.
  • Prieš donorystę venkite riebaus maisto: mėsainių, keptų bulvyčių, ledų, cepelinų, bulvinių blynų. Kai kuriuos infekcinių ligų kraujo tyrimus gali iškreipti riebiosios dalelės, esančios kraujyje – lipidai, kurie atsiranda kraujyje ir būna jame keletą valandų pavalgius riebaus maisto. Dėl šios priežasties kartais gaunamas  klaidingai teigiamas infekcinės ligos tyrimo atsakymas ir dėl to Jūsų dovanotas kraujas bus įvertintas kaip netinkamas.

Duodant kraujo:

  • Dėvėkite rūbus, kurių rankoves galima nusmaukti virš alkūnės.
  • Pamėginkite prisiminti „geriausią” veną, iš kurios ėmė kraują ankstesniais kartais.
  • Prisiminkite, kad Jūsų padovanotas kraujas gali išgelbėti gyvybę  ir padėti sunkiai sergantiems žmonėms, ir atsipalaiduokite – juk Jūs darote gerą darbą!
  • Jei turite klausimų, visada kreipkitės į DONORŲ ORGANIZATORIUS

Informacija telefonu 8 610 10 862

VUL SK Kraujo centro informacija

VIETA JŪSŲ KOMENTARUI

Komentarų tikrinimas įjungtas. Po kiek laiko jūsų komentarai bus apublikuoti.