Kuomet gruntinis vanduo kaupiasi gana aukštai – būtina pasirūpinti drenažo sistema, kuri padeda išvengti ne tik apsemto rūsio, tačiau ir pelėsiu smirdinčių namų. Drenažo įrengimas Lietuvoje nėra itin dažnas, kadangi daugelis gyvenviečių yra nusausintos, tad tuo pačiu netenka papildomai rūpintis aplinka. Visgi, atvejų, kai gruntinis vanduo yra itin aukštai – pasitaiko ir kiekvienas norintis užsitikrinti kokybišką gyvenimą privalo pasirūpinti vandens nusausinimo sistema.

Jeigu norite, kad vanduo nesikauptų, pirmiausia labai svarbu išsiaiškinti, kodėl jis kaupiasi. Gali būti labai daug įvairiausių priežasčių, tačiau dažniausiai pasitaikančios yra šios:

  • Labai didelis kritulių kiekis per trumpą laiko tarpą.
  • Kai gruntinis vanduo yra labai aukštai.
  • Kai vandens garavimas yra sumažėjęs.
  • Paviršinio vandens nutekėjimas.

Atradus priežastį kur kas paprasčiau apgalvoti, kokia sistema yra reikalingiausia ir kokius vamzdžius pasirinkti, kad jie kokybiškai atliktų darbą.

Žinoma, prieš įsirengiant sistemą reikia taip pat apgalvoti visą planą ir apskaičiuoti labai daug matmenų, kad įrengimo darbai vyktų greičiau ir kokybiškiau. Šiems darbams atlikti rekomenduojame samdyti profesionalus. Pavyzdžiui, kad ir dėl topografinių nuotraukų darymo, kurioms reikalinga tam tikra technika. Tik su ja galima susižinoti, koks yra žemės paviršius ir tuo pačiu įvertinti vandens kaupimosi priežastis.

Drenažo sistemos dažniausiai įrengimos nuo penkių iki trisdešimties metrų gylio. Viskas priklauso nuo to, kaip stipriai vanduo kaupiasi ir kiek jo reikia pašalinti. Juk jis gali trukdyti ne tik todėl, kad nuolatos kaupiasi vanduo.

Jeigu neįsirengsite drenažo – galite susidurti ne tik su vandeniu rūsyje, tačiau ir augalų nykimu. Paprasčiausiai per didelis vandens kiekis gali gadinti augalų šaknis, jos gali pradėti pūti. Taip pat nuolatinė drėgmė namuose dažnai sąlygoja ir nuolatinius peršalimus bei kitas ligas.

Drenažo sistema turi būti tikrinama kas penkerius metus. Dažniausiai nereikia keisti jokių detalių ir ji toliau sėkmingai veiks dar penkerius metus, tačiau papildoma diagnostika garantuoja, kad sistema veiks tvarkingai ir neteks pergyventi dėl vandens pertekliaus Jūsų namuose.

http://drenazosistemos.lt/ 

VIETA JŪSŲ KOMENTARUI

Komentarų tikrinimas įjungtas. Po kiek laiko jūsų komentarai bus apublikuoti.