Šių metų vasario mėnesį Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate (toliau – Alytaus apskr. VPK) savo veiklą pradėjo Lietuvos policijos mokyklos Profesinių įgūdžių valdyba (toliau – Profesinių įgūdžių valdyba), siekdama organizuoti kvalifikacijos kėlimo kursus, praktines pratybas ir tarnybinius mokymus. Profesinių įgūdžių valdyba tiesiogiai atsakinga už nuolatinį policijos pareigūnų profesinių įgūdžių lavinimą bendrojo fizinio pasirengimo, profesinės taktikos, fizinės prievartos veiksmų atlikimo ir šaudybos srityse.

Kadangi policijos pareigūnų gebėjimas profesionaliai veikti net ir kritinėse situacijose yra ne tik jų, bet ir kitų visuomenės atstovų saugumo garantas, todėl labai svarbu užtikrinti tinkamą jų įsisavinimą ir taikymą praktikoje. Taigi policijos vadovybės dėmesys pareigūnų pasirengimui, lavinimui, jų įgūdžiams formuoti, kompetencijoms stiprinti yra pagrįstas. Jaučiamas poreikis tobulinti kvalifikaciją, dalyvauti tiek teoriniuose, tiek praktiniuose mokymuose. Tinkamas fizinis pasirengimas, net tik padeda išlaikyti kasmet vykstančius fizinio pasirengimo normatyvus, bet ir suteikia pasitikėjimo savimi. Mat modeliuojant kritines situacijas pratybose, realybėje pareigūnai net ir įvykio metu sugebės išlikti susikaupę ir tinkamai reaguoti į susiklosčiusią padėtį. Įgyvendinant šiuos siekius, svarbus vaidmuo tenka Profesinių įgūdžių valdybai, kurios tikslas – užtikrinti, kad kiekvienas policijos pareigūnas per mėnesį skirtų numatytą laiką pratyboms. Alytaus apskr. VPK policijos pareigūnų kovinį, fizinį ir taktinį rengimą organizuoja ir vykdo Valdybos 2-ojo skyriaus 3-4 instruktoriai, kurie nuolat dirba Alytaus apskr. VPK ar struktūriniuose padaliniuose (Andrius Girša, Gytis Gelčys, Viktoras Polozovas). Šiuose du kartus per mėnesį organizuojamuose mokymuose ir pratybose gali dalyvauti visi norintys pareigūnai.

Lietuvos policijos mokyklos Profesinių įgūdžių valdybos 2-ojo skyriaus instruktorių veikla Alytaus apskrities policijos komisariatuose yra labai įvairi. Vien per pirmąjį metų pusmetį buvo organizuota 50 šaudymo, 45 fizinės prievartos, 45 fizinio pasirengimo ir 22 profesinės taktikos pratybos. Alytaus apskr. VPK pareigūnai per tokio pobūdžio pratybas iššaudė 10 000 šovinių.

Birželio mėn. Lazdijų rajono policijos komisariate vyko pareigūnų pratybos. Jų metu surengti bendrojo fizinio pasirengimo pratimai, ugdantys vikrumą, greitį ir ištvermę. Šaudymo pratimai, tarp jų situacinis šaudymas ne tik padeda tobulinti įgūdžius, gerinti taiklumą, bet ir iškart po fizinio krūvio susikaupus taikliai pataikyti į taikinį. Taktikos pratybų metu, imituojant įvairaus pobūdžio situacijas, pareigūnai analizuoja savo ir kolegų profesinį elgesį, bandydami susikalbėti su agresyviu asmeniu, specialiųjų priemonių panaudojimo galimybes ir veiksmų seką.

Birželio mėn. Alytuje, Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinio vilko” Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotajame pėstininkų batalione, vyko Alytaus apskr. VPK Reagavimo skyriaus pareigūnų šaudymo pratybos su specialiais ginklais (automatais AKS-74U, MP-A5). Reikėjo pataikyti į taikinį 15 m atstumu, taip pat vyko dinaminio judėjimo ir šaudymo iš įvairių pozicijų rungtys. Nebuvo pamiršti ir patys ginklai, kuriuos reikėjo išardyti ir surinkti iš naujo. Tokios pratybos yra būtinos, siekiant lavinti įgūdžius ir tinkamai atlikti savo pareigą.

Alytaus apskr. VPK informacija

VIETA JŪSŲ KOMENTARUI

Komentarų tikrinimas įjungtas. Po kiek laiko jūsų komentarai bus apublikuoti.