Druskininkų PK gautas pranešimas, kad apie 15.15 val. Druskininkų sav., Gailiūnų k., 1974 m. gimusi moteris, siekdama išvengti administracinio sulaikymo, nevykdė teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų, agresyviai nusiteikusi kirviu sudavė ir sužalojo Alytaus apskr. VPK Druskininkų PK Viešosios policijos skyriaus Patrulių būrio vyriausiąjį patrulį A. V. (g. 1986 m.).

Panaudojus elektros impulso prietaisą „Taser“ ir kovinių-imtynių veiksmus, moteris sulaikyta ir uždaryta į ilgalaikio sulaikymo patalpą. Pareigūnas dėl patirtų nežymių sužalojimų, suteikus medikų pagalbą, gydomas ambulatoriškai.

Prienų r. PK gautas pranešimas, kad apie 15.30 val. Prienų r., Šilėnų k., įtariant vagyste ir sulaikant vaikiną (g. 1997 m.), jo motina (g. 1959 m.) aktyviais veiksmais pasipriešino policijos pareigūnams, griebė Alytaus apskr. VPK Prienų r. PK Viešosios policijos skyriaus Patrulių būrio vyriausiajam patruliui V. M. (g. 1987 m.) už uniformos ir jį pastūmė. Dėl slidžios pievos pareigūnas paslydo ir, atsiremdamas, nulaužė tarnybinio automobilio veidrodėlį. Moteris uždaryta į areštinę.

Alytaus apskr. VPK gautas pranešimas, kad apie 9.25 val. Birštono sav., Siponių k., neblaivus (nustatytas 0,72 prom. girtumas) 27-erių metų vyras, vairuodamas automobilį „Mitsubishi Colt“, partrenkė jį stabdžiusį policijos pareigūną ir tai tik vienos dienos tarnyboje įvykiai.
Pastaruoju metu daugėja pasipriešinimų policijos pareigūnams atvejų. Lietuvos Respublikos policijos veiklos įstatyme numatyta, kad policijos pareigūnai, vykdydami jiems suteiktus įgaliojimus, vadovaujasi tik įstatymais. Įstatymais pagrįsti policijos pareigūnų reikalavimai yra privalomi visiems fiziniams ir juridiniams asmenims. Už šių reikalavimų nevykdymą asmenys atsako įstatymų nustatyta tvarka, t. y. atsako pagal Administracinių teisės pažeidimų arba Baudžiamąjį kodeksus.

Primename, jog pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą, už pasipriešinimą policijos, Viešojo saugumo tarnybos pareigūnui ar policijos rėmėjui, einantiems jiems pavestas viešosios tvarkos saugojimo pareigas, galima bauda nuo penkių šimtų iki tūkstančio litų arba administracinis areštas nuo penkiolikos iki trisdešimties parų.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas panaudodamas ar grasindamas tuoj pat panaudoti fizinį smurtą pasipriešino valstybės tarnautojui ar kitam viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Taip pat informuojame, kad policijos pareigūnai principingai reaguoja ir ateityje reaguos į visus neteisėtus asmenų veiksmus bei imsis visų teisėtų priemonių, kad tokie asmenys atsakytų įstatymų nustatyta tvarka.

Jei asmuo mano, kad policijos pareigūnas konkrečioje situacijoje elgiasi neteisėtai ar netinkamai, jis vis tiek turėtų pirma paklusti pareigūno reikalavimams, o vėliau, nedelsdamas, apie tai informuoti policijos pareigūno vadovus arba Policijos departamento vadovybę. Užtikriname, kad kiekvienas gautas asmenų skundas yra tiriamas principingai ir objektyviai.

Kreipiamės į visus Alytaus apskrities gyventojus, primindami, kad asmenys ne tik turi naudotis turimomis teisėmis, bet ir vykdyti įstatymais nustatytas jiems pareigas bei tokiu būdu dalyvauti kartu ugdant pilietinę visuomenę.

VIETA JŪSŲ KOMENTARUI

Komentarų tikrinimas įjungtas. Po kiek laiko jūsų komentarai bus apublikuoti.